MANICURE HYBRYDOWY – FAKTY I MITY

 

 

Czy hybrydowy manicure niszczy paznokcie?

Lakiery hybrydowe są zwyczajną chemią, z którą mamy kontakt także w życiu codziennym, dlatego u jednych mogą mieć wpływ na płytkę paznokciową, a u innych wcale. Jednak należy pamiętać, że w prawidłowy sposób nałożona i ściągnięta hybryda ogranicza ryzyko uszkodzenia płytki do minimum.

 

Co należy rozumieć przez prawidłowe nałożenie i ściągnięcie?

Pod żadnym pozorem nie dajmy sobie spiłowywać płytki paznokciowej, naruszamy w ten sposób barierę ochronną naszych paznokci. Przed nałożeniem hybrydy płytka musi być dobrze odtłuszczona i zmatowiona (nie mylmy jednak tego ze spiłowaniem), zaś ściągnięcie powinno być wykonane removerem (np. poprzez odmoczenie w acetonie przez określony czas i odepchnięcie patyczkiem. Ewentualne pozostałości możemy spiłować z wyczuciem bloczkiem lub pilnikiem
z drobną gradacją.

 

Paznokcie muszą oddychać, a hybryda to uniemożliwia?

Naturalna płytka paznokciowa jest tkanką martwą, dlatego nie oddycha. Płytka paznokcia jest zdrowa i jeśli  odpowiednio zadbamy o zdrowie łoża paznokciowego, macierzy i otaczającej tkanki – nie musi oddychać, aby być zdrową, więc prawidłowo nałożona hybryda nie ma na to wpływu.

 

Kiedy hybryda sama odchodzi?

Hybryda może sama odchodzić z rożnych powodów, np. jeśli płytka była nieprawidłowo przygotowana do zabiegu, może być to także wina kosmetyku, który został nałożony. Dokładam wszelkich starań, aby zabieg manicure był jak najstaranniej wykonany. Jeżeli jednak mimo to hybryda się nie trzyma, może być winna płytka paznokciowa, która nadmiernie się przetłuszcza, specyfikacja pracy zawodu klientki – np. jeżeli dłonie są często moczone w wodzie lub środkach chemicznych, jeżeli używane są często rękawiczki, musimy mieć świadomość że hybryda może trzymać się krócej. Palenie papierosów także może mieć wpływ na trwałość lakieru. Do innych czynników wpływających na trwałość hybrydy należy również zaburzona gospodarka hormonalna, np. leki zażywane przy chorobach tarczycy. Również panie będące w ciąży niejednokrotnie narzekają na słabą trwałość hybrydy. Jest to związane z okresowymi zaburzeniami hormonalnymi w organizmie kobiety.

 

Dlaczego niektóre hybrydy żółkną?

Żółknięcie lakierów jest związane z ich jakością. Studio Piękne Dłonie pracuje na lakierach
i produktach firmy CND Shellac , dzięki temu gwarantuję najwyższą jakość wykonanego manicure.

 

 

 

Czy lakier hybrydowy żółknie od solarium?

Promienie UV mogą mieć negatywny wpływ na lakiery, jednak jeśli są one dobrej jakości ograniczają do minimum ryzyko odbarwienia.

 

Czy można hybrydę ściągnąć samemu w domu?

Hybrydę najlepiej i najbezpieczniej ściągnąć u doświadczonej kosmetyczki, by nie uszkodzić sobie płytki paznokciowej.

 

Hybryda a ranki na rękach, czy bezpiecznie jest zakładać?

Aby hybryda była trwała i ładnie się trzymała, paznokieć i wał dookoła paznokciowy musi być ZDROWY! Uszkodzone, krwawiące skórki (!) wokół paznokci powodują, że lakier może w tych miejscach odpryskiwać. Dbajmy więc o skórę całych dłoni nie tylko ze względów estetycznych.

 

Czy trzymanie hybrydy na paznokciach za długo szkodzi paznokciom?

Jeżeli hybryda jest dobrze nakładana i ściągana, nie powinna zniszczyć paznokci. Jednak nie każda
z nas jest szczęśliwą posiadaczką paznokci, którym nic nie straszne. Czasami płytka paznokcia jest na tyle podatna na działanie preparatów i  lakierów, że po kilku lub kilkunastu zabiegach robi się cienka, łamliwa, rozdwajająca się. Jeżeli po ściągnięciu widzimy, że płytka nie jest w najlepszej kondycji, należy dać paznokciom odpocząć kilka tygodni, stawiając na pielęgnację dłoni i paznokci przed ponownym nałożeniem hybrydy.

 

               

 

 

Studio Piękne Dłonie na Facebook'u

facebook