Zabiegi na dłonie - Studio Piękne Dłonie Nasze dłonie są nieustannie narażone na szkodliwe czynniki takie jak detergenty, promienie UV, mroźne i wietrzne powietrze, centralne ogrzewanie, klimatyzacja. Aby jednak skóra dłoni była gładka , nawilżona i dobrze napięta, należy o nią dbać. Wskazane są wizyty u kosmetyczki w celu przeprowadzenia specjalistycznych zabiegów np. manicure SPA lub zabieg parafinowy. Musimy jednak pamiętać, że o dłonie należy dbać również na co dzień.

W tym celu stosujemy kremy nawilżające i to nie tylko wieczorem, po kąpieli lecz również należy o tym pamiętać po każdym kontakcie dłoni z wodą i detergentami. Dobrym nawykiem jest wcieranie oliwki w skórki oraz okolice wału paznokciowego. To sprawi, że skórki będą nawilżone, mniej widoczne, ale również paznokcie będą bardziej elastyczne, a co za tym zmniejszy się ich łamliwość i kruchość.

Wiele Pań skarży się na „rozdwajające” paznokcie. Ja w takich przypadkach doradzam zabieg pod nazwą Manicure Japoński, ale nie tylko. Aby zapobiec i zmniejszyć rozdwajanie paznokci należy do opiłowywania używać pilnika szklanego. Pilnik ten „zamyka” łuski płytki paznokcia przez co zmniejsza dalsze rozdwajanie – pod jednym warunkiem – ruchy przy piłowaniu należy wykonywać w jedną stronę.

Na rynku pojawiło się wiele firm produkujących pilniki szklane. Jednak nie wszystkie spełniają swoje zadanie w sposób zadowalający. Należy uważać na podróbki, które będą służyć krótki czas. Dobry pilnik szklany ma grubość od 1,8 mm do 2,00 mm – nie więcej.

Aby jeszcze lepiej zadbać o skórę dłoni możemy w domowym zaciszu wykonać maseczkę - wiele niezwykle skutecznych środków, działających lepiej niż niejeden krem ze sklepowej półki, znajdziemy w kuchni. Wystarczy podgrzać filiżankę mleka, rozpuścić w nim odrobinę miodu i sok z połowy cytryny (nie przechowywać mieszanki). Każdorazowo po umyciu dłoni możemy je natrzeć takim lotionem domowej roboty, który sprawi, że dłonie będą bardziej delikatne i odżywione.

Niezwykle ważna jest ochrona rąk jak całego ciała, latem. Pamiętajmy o kremach z filtrem UV! To nie pusty slogan – nasza skóra jest bardzo wrażliwa na promieniowanie UV. Szczególnie skóra dłoni, która jest cienka i posiada najmniej gruczołów łojowych. Jeśli już lubimy lub musimy korzystać z solarium róbmy to z umiarem i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – również zaleca się używanie kremów z filtrem.

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zadbać o wygląd i kondycję naszych dłoni i paznokci możemy skorzystać z preparatów dostępnych w aptekach - jest ich naprawdę mnóstwo. Paznokciom mogą również pomóc różnego rodzaju odżywki dostępne w drogeriach.

 

Studio Piękne Dłonie na Facebook'u

facebook